Majorka – Valencia 25.01.09/ 17:00 Leeds United – Southend United 27.01.2009r. godz. 20:45
stycznia 26

Espoo Blues – Ilves Tampere
Typ:1
kurs:1,55
Data/godzina: 26.01.2009 17:30 FT (1-2)

Analiza:

Dzisiaj o 17-30 czasu Polskiego rozpocznie się pojedynek pomiędzy Espoo a Ilves. Espoo zajmuje 3 miejsce w lidze i do lidera tracą 9 punktów a ponadto mają 3 mecze mniej rozegrane od lidera czyli 3 zwycięstwa dają im 1 miejsce. Na dodatek grają u siebie gdzie w tym sezonie spisują się na swojej tafli o wiele lepiej niż na obczyźnie.Moje słowa mogę potwierdzić Statystykami gdzie na 21 rozegranych meczów wygrali aż 15 i tylko 6 krotnie schodzili pokonani. Na wyjeździe mają też rozegranych 21 meczów ale tylko 9 wygranych i aż 12 porażek. Zespół na pewno myśli o mistrzostwie rundy zasadniczej, więc będą chcieli rozpocząć marsz zwycięstw i będą chcieli zrobić swoją tafle twierdzą nie do zdobycia. Dodam jeszcze, że Espoo od 3 spotkań nie grało u siebie więc dzisiaj po takiej długiej przerwie będą chcieli przed własną publicznością przekonywująca wygrać. Dzisiaj ich rywalem jest 9 zespół ligi.Na wyjeździe ten zespół gra fatalnie tylko 6 wygranych i aż 15 przegranych spotkań. Na dodatek balansują na krawędzi play offów więc muszą również zdobywać punkty. Ostatnio grają w kratkę czy to u siebie czy to na wyjeździe. Dzisiaj jeżeli marzą o zwycięstwie nad Espoo muszą zagrać bardzo dobrze ,ponieważ gospodarze dzisiaj nie odpuszczą. Ale i tak nadal uważam , że to nie wystarczy na głodnego gry u siebie Espoo gdzie dziś powinno dyktować warunki od pierwszej do ostatniej minuty.